Jak przygotować się do przeprowadzki

https://www.youtube.com/watch?v=TWpMOSsiPLk&t=2s

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO PRZEPROWADZKI

W tym filmiku opisuje jak powinno sie spakować i przygotować do pakowania kartonów. Moje doświadczenie pozwala mi na pokazanie wam jakiego kartonu użyć i jak go zabezpeiczyć aby przemioty do niego włożone nie powypadały.

JAK ZABEZPEICZYĆ PRZEDMIOTY W KARTONIE

Najpierw składamy karton następnie układamy przedmioty w tym wypadku talerze od największego do najmiejszego. Najlepiej zabezpieczyć je streczem – nie musi być czarny – biały jest tańszy, po ułożeniu pierwszej warstwy przekładamy karton papierem falistym i wkładamy następne przemioty najlepiej coś lżejszego jak na przykład filiżanki czy kubki.

JAK PRZYGOTOWAĆ KARTONY DO PRZEPROWADZKI

Wydaje się, że jest to bardzo prosta czynność, jednak wiele osób robi wielki błąd zamykając karton. Otóż, bardzo często się zdarza, że karton zostaje nie poprawnie zamkniety(zabezpieczony taśmą) lub pozostaje otwarty bo przedmioty do niego włożone sa większe niż sam karton. Niektórzy wkładają wszystko jak leci do kartonu i podają go do transportu. Ich niewiedza może skończyc sie tym, że wszystko co znajduje się w kartonie będzie porozrzucane po całej przestrzeni ładunkowej co może powodować uszkodzenie innych przedmiotów. Dlatego bardzo ważnym zabiegiem jest dobrze zabezpieczyć karton tak jak to jest pokazane na filmiku instruktażowym w przeciwnym razie nasze mienie nie dojedzie do celu w całości i nie będzie to wina firmy przeprowadzkowej.