PRZEPROWADZKA LUBLIN SZCZECIN

W tym tygodniu mieliśmy przeprowadzkę biura z Lublina do Szczecina. Różnica między przeprowadzką firmową, a przeprowadzką prywatną jest spora. Nie polega to tylko na ilości rzeczy ale również na rodzaju przewożonych przedmiotów.

lounge-634647_1920

Oględziny mienia 

Po przybyciu na miejsce ważne jest aby przed rozpoczęciem wyprowadzki rozejrzeć się co jet do zabrania i od czego najpierw zacząć przenoszenie. W tym wypadku były trzy pomieszczenia do przeprowadzki w pierwszym pokoju znajdowały się biurka, kontenerki i kilka wysokich regałów. W następnym stolik, sofa i dwa fotele oraz obrazy, a w ostatnim komoda, krzesła i kilka kartonów. Przed rozpoczęciem znoszenia mienia trzeba wpierw zabezpieczyć przedmioty przed ewentualnymi uszkodzeniami, a dopiero później można je znosić.

Od czego zacząć?

Na pierwszy ogień idą wszystkie wysokie przedmioty i układamy je na samym przodzie paki, jeżeli zostało jeszcze troche miejsca u góry i boimy sie, że towar może nam się nie zmieścić, wtedy upychamy we wszystkie szczeliny kartony lub worki. Następnie układamy mniejsze rzeczy i znowy upychamy karotnami i workami. Warto również pamiętać o ciężkich przedmiotach tak aby nie ustawiać ich na końcu paki- nie jest to zbyt komfortowe dla kierowcy, ponieważ autem zbyt mocno buja na wybojach.

Różnica między przeprowadzką firmową, a przeprowadzką prywatną

Przeprowadzka biura może różnić sie miedzy sobą ilością mienia, natomiast przeważnie do zabrania są meble biurowe takie jaki biurka, fotlele i krzesła oraz kartony z dokumantami i może ona potrwać od kilku godzin do nawet kilku tygodni np. przeprowadzka jakiegoś urzędu lub biblioteki – gdzie znajduje się mnóstwo książek i dokumentów.

Przeprowadzki mieszkań(prywatna) jak sama nazwa wskazuje określa przenosiny mienia osób prywatnych, w których skład wchodzą meble, kartony ale również szkło, porcelana, ubrania i wszystkie drobiazki. Przeprowadzki prywatne trwają przeważnie od kilku godzin do maksymalnie dwóch dni jeśli jest to przeprowadzka krajowa. Jeśli chodzi o stpień trudności to przy przeprowadzce prywatnej należy wykazac się umiejętnością manewrowania meblami w ciasnych i wąskich klatkach schodowych. Przeprowadzki biurowe natomiast znajdują się w biurowcach z windami i o szerokich korytarzach.