PRZEPRWADZKI BIŁGORAJ

14957956984_3259643d9d_bPrzeprowadzka to zawsze spora operacja logistyczna, niezależnie czy zmieniamy miejsce zamieszkania w obrębie tego samego miasta, czy też wyjeżdżdzamy gdzieś dalej. Gdzie zatem najlepiej szukać przewoźnika i na co należy uważać?

Przeprowadzka z kurierem

Możemy oczywiście zlecić transport rzeczy kurierem. To dość pewna metoda na przewiezienie rzeczy, zwłaszcza jeśli chcemy skorzystać z usług renomowanych firm, takich jak na przykład DHL, FedEx, UPS czy DPD. Jednak należy uważać na kilka rzeczy. Kurierem łatwo przewieźć mniejszy sprzęt elektroniczny, książki czy ubrania. Z meblami może być tu już większy problem, więc warto skonsultować tu wszystko z przedstawicielami kuriera. Wykorzystanie jednej z takich firm może być też dość kosztowne, więc warto dokładnie sprawdzić cenniki przed podjęciem decyzji.

Skorzystanie z firmy transportowej

Kolejną opcją jest skorzystanie z firmy przewozowej, sporo jest też takich, które specjalizują się w przeprowadzkach. Wynajęcie takiej firmy jest zazwyczaj znacznie tańsze, niż w wypadku firm kurierskich. Pracownicy firm na ogół nie tylko przewożą rzeczy z jednego miejsca dla drugiego, ale mogą również (czasem za dodatkową opłatą) pomóc znosić meble czy sprzęt z mieszkania do samochodu – a to zazwyczaj spore ułatwienie.

Wynajęcie samochodu transportowego

Nieraz najlepszym rozwiązaniem będzie osobisty przewóz rzeczy. Będzie to opłacalne pod względem finansowym i nie będziemy od nikogo zależni. By przewieźć nasze rzeczy samemu, najlepiej jednak wynająć samochód. Na przykład wynajem dostawczego Fiata Ducato kosztuje w Warszawie już od 100 złotych za dobę – choć oczywiście musimy pamiętać też o kaucji oraz o tym, czy mamy w ogóle prawa do prowadzenia takiego auta.

Jeśli przeprowadzamy się tylko na jakiś czas, to możemy się zastanowić nad jeszcze jednym rozwiązaniem. Wiele magazynów obecnie oferuje przechowanie rzeczy na jakiś czas. Możemy wynająć na przykład własną półkę w magazynie, czy osobny boks dla swoich rzeczy. Jeśli nie planujemy przetrzymywać tam zbyt kosztownych rzeczy, to warto się zastanowić nad tym rozwiązaniem.