Przeprowadzki Bydgoszcz Niemcy

 

PRZEPROWADZKI BYDGOSZCZ NIEMCY– co ma największy wpływ na cenę?

Bardzo popularną trasą przeprowadzkową jest trasa z Bydgoszczy do Niemiec. Pewnie niejednokrotnie zastanawialiście się Państwo co tak naprawdę wpływa na koszt usługi przeprowadzkowej? Czy jest to ilość rzeczy do zabrania, ich waga czy może jednak ilość przejechanych kilometrów?

Odpowiedź brzmi-wszystko co wymienione ale jest jeszcze wiele innych czynników ,które pozwolę sobie tu omówić. Może zacznę od wagi i ilości rzeczy do zabrania. Ta informacją jest dla nas niezbędna bo na tej podstawie jesteśmy w stanie określić jakie auto do załadunku będzie potrzebne a wybór jest dość spory;-)Może to  być standardowy bus plandeka lub tzw”blaszka”. Jeśli rzeczy będzie więcej można podstawić autko typu solówka lub nawet naczepę. Poza tym wszystko też zależy od możliwości podjazdu pod dany budynek czy mieszkanie gdyż niestety są miejsca np .W centrum miast jak Bydgoszcz, gdzie duże auto nie wjedzie i jest wtedy konieczność wymiany na np.3 mniejsze auta. Na pewno nie ma rzeczy niemożliwych i zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie.

Kolejnym ważnym elementem, który ma wpływ na cenę jest długość trasy czyli tzw.przebyte kilometry. Ale tu też są pewne możliwość ;-)Już wyjaśniam co mam na myśli. Zlecacie nam Państwo przeprowadzkę na trasie Bydgoszcz-Niemcy a my przecież teoretycznie jadąc w jedną stronę musimy wrócić i obliczyć koszta w obie strony? Jednak wcale to tak w naszym przypadku nie działa;-).Mamy auta ,które jeżdżą po całej Polsce jak i Europę i dlatego nie musimy liczyć stawki w obie strony bo auto zazwyczaj jedzie dalej lub mam już znaleziony ładunek powrotny. Czyli mówiąc najprościej Państwo nam zlecicie przeprowadzkę na trasie Bydgoszcz – Niemcy, a my transport powrotny z Niemiec do Bydgoszczy organizujemy sobie sami. W taki sposób koszta są dzielone na pół przez  co  mamy możliwość zaoferowania Państwu zdecydowanie atrakcyjniejszej oferty. Ważne jest dla nas natomiast z jakim uprzedzeniem dostaniemy od Państwa informację o zamiarze przeprowadzenia się.

Inaczej jest kiedy przeprowadzka ma być wykonana w mieście np Bydgoszcz z ulicy na ulicę bądź w Berlinie ,wtedy koszta liczone są w stawkach godzinowych. Kolejnym czynnikiem, który wpływa na cenę są tzw. usługi dodatkowe .Mam tu na myśli usługę wnoszenia i znoszenia mienia, zabezpieczenie rzeczy przed transportem, pakowanie mienia w dostarczone przez naszą firmę kartony, montaż i demontaż mebli oraz wiele innych. Tak naprawdę to wy Państwo wyznaczacie granicę naszych usług, bo dla nas niemożliwe nie istnieje, a nasze wieloletnie doświadczenie w przeprowadzkach daje nam taką możliwość.


PRZEPROWADZKI BYDGOSZCZ NIEMCY -przeprowadzka, coś więcej na ten temat…

Tutaj pozwolę sobie trochę rozszerzyć temat samej przeprowadzki abyście Państwo wiedzieli jak to w rzeczywistości wygląda. Chodzi mi przede wszystkim o pokazanie, że przeprowadzka to nie tylko przejazd z punktu a do punktu b np. z  Bydgoszczy do Niemiec ale  jest to szereg usług i czynników z tym związanych. O co mi dokładnie chodzi?

Jak zwykle posłużę się przykładem. W większości przypadków osoby zamawiającej usługę przeprowadzki z np. Bydgoszczy do Niemiec dzwonią lub piszą od razu pytając o cenę. My oczywiście jak najbardziej chcielibyśmy to zrobić ale nasza uczciwość i wieloletnie doświadczenie najzwyczajniej w świecie nam na to nie pozwala. Dlaczego piszę o uczciwości? Bo moglibyśmy oczywiście podać jakąś orientacyjną cenę, a już po przyjeździe na miejsce w dniu przeprowadzki zacząć wyliczać tzw. “koszta dodatkowe”. My takim działaniom mówimy zdecydowane NIE, a wiem, że niestety wiele firm przeprowadzkowych właśnie w ten sposób działa.

Posługują się swoim doświadczeniem aby wykorzystać niewiedzę ludzi. My jesteśmy świadomi, że Państwo macie prawo pewnych rzeczy nie wiedzieć, bo często są to pierwsze przeprowadzki w życiu ale my jako firma specjalizująca się w tym zakresie mamy obowiązek was o tym poinformować. Musimy w ten sposób poprowadzić rozmowę bądź korespondencję aby dowiedzieć się od Państwa jakie są wasze oczekiwania, a później zrobić wszystko aby im sprostać. Na tym właśnie polega profesjonalizm tzn. dzielić się swoją wiedzą, a nie wykorzystywać ją do haniebnych celów.

PRZEPROWADZKI BYDGOSZCZ NIEMCY- najczęstsze usługi dodatkowe.

Idąc za moją myślą pozwolę tu sobie wymienić najczęstsze usługi dodatkowe w przeprowadzkach na trasie Bydgoszcz – Niemcy  i nie tylko. Pierwszą najbardziej popularną jest usługa znoszenia i wnoszenia mienia przez tragarzy. Na jej cenę ma wpływ kondygnacja, na której znajdują się rzeczy oraz czy jest dostęp do windy. Kolejną usługą będzie zabezpieczenie mienia. Można to oczywiście zrobić samemu natomiast moim zdaniem lepiej to zlecić  firmie przeprowadzkowej.

Chodzi mi tu przede wszystkim o doświadczenie oraz  umiejętne dobrania odpowiednich materiałów zabezpieczających tak aby mieć pewność, że na tak długiej trasie np. z Bydgoszczy do Niemiec wszystko dojedzie cało i niezniszczone. Pakowanie mienia w dostarczone przez naszą firmę kartony jest usługą, na którą na pewno nie może pozwolić sobie każdy ale zdecydowanie oszczędza ona czas i nerwy choć nie pieniądze;-). Ostatnią rzeczą, o której chcę tu w wspomnieć to montaż i demontaż mebli. Nie jest to usługa konieczna w każdym przypadku, a głównie tyczy się to mebli, które są większe gabarytowo bądź nie ma możliwości przenoszenia ich w całości.

PRZEPROWADZKI BYDGOSZCZ NIEMCY  – kiedy najlepiej zacząć planować przeprowadzkę?

Tak naprawdę nie ma złotego środka w planowaniu przeprowadzki, bo zazwyczaj życie swój scenariusz pisze i  jest ona robiona w dość krótkim czasie. Ma na to wpływ wiele czynników np. zmiana pracy, konieczność powrotu do miejsca urodzenia itd. Naszym największym marzeniem jako firmy przeprowadzkowej byłoby dostawać informację o przeprowadzce z minimum miesięcznym wyprzedzeniem, tak aby móc sobie wszystko zaplanować. Niestety w większości przypadków tak nie jest i musimy się wtedy dostosować do Państwa oczekiwań. Jedno jest pewne ,bez względu na to ile czasu na to mamy potrzebne jest ustalenie co jesteśmy w stanie sami zrobić, a co zlecić firmie przeprowadzkowej. Sądzę, że to powinien być punkt wyjścia w każdym przypadku, bo ułatwia on w znacznym stopniu całą organizację pracy. Wiedząc już co do kogo należy możemy się skupić na reszcie spraw, które na pewno wiążą się z taką przeprowadzką.