Przeprowadzki-Transport Kraków-Gdańsk

gdansk-1044857_1920

Przeprowadzki z Krakowa do Gdańska zyskały ostatnio na popularności, wszystko dzięki smogowi, który zimą przewyższa wszystkie normy. To właśnie stan powietrza na południu Polski sprawia,że coraz więcej osób decyduje sie na przeprowadzkę w miejsca gdzie powietrze jest dużo lepsze.

 

Wyprowadzka z Krakowa

Większość młodych małżeństw z dziećmi decyduje się na wyprowadzkę z Krakowa z powodu smogu. Głównym kierunkiem jest północ Polski, bo tam właśnie jest najlepsze powietrze. Ze swojego doświadczenia wiem, że jeszcze przed rozpoczęciem zimy, a nawet latem ludzie zaczynają swoją przeprawę do Trójmiasta. Mnóstwo klientów  zlecających przeprowadzkę kieruje się dobrem dzieci, niestety nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Praca jest tu głównym czynnikiem, który wstrzymuje od podjęcia decyzji o przeprowadzce. Większość decydujących się od tak na wyjazd to osoby o wolnych zawodach- głównie informatycy lub pracujący zdalnie przy komputerze. Nie są oni uwiązani pracą od-do- po prostu pracują w domu i mogą sobie wybrać miejsce zamieszkania tam gdzie im wygodnie.

Gdańsk jako główny kierunek przeprowadzki

Prowadząc działalność transportową i przeprowadzkową wiem, że większość osób przybywa właśnie do Gdańska i okolicznych miejscowości. Wszystkie aglomeracje wokół Gdańska zwane są Trójmiastem to tam właśnie zagraniczne firmy inwestują w infrastrukturę i rozwój. Ostatnio rozpoczęło swoją działalność kilka dużych firm informatycznych związanych z tematyką gier komputerowych. Dlatego tak wiele programistów przybywa do Gdańska w poszukiwaniu pracy i lepszego życia.

Jak firmy werbują pracowników

Sam byłem świadkiem jak firmy rekrutują informatyków z Krakowa do Gdańska. Firma oferuje wysokie wynagrodzenie, pomoc w znalezieniu mieszkania i niejednokrotnie dopłatę do niego, przeprowadzka na koszt pracodawcy, darmowy fitnes i pomoc w znalezieniu miejsca w przedszkolu. To wszystko powoduje, że miejsce pracy na północy Polski zdaje sie być bardzo atrakcyjne. Dlatego po dziś dzień można zanotować wysoki trend na przeprowadzki do Trójmiasta.