PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE CENNIK

money-1722053_1920

Jak przygotować się do przeprowadzki międzynarodowej?

Cena przeprowadzki międzynarodowej, tak jak sam proces relokacji to sprawa złożona i zależy od wielu czynników:

Kraju docelowego, rodzaju i ilości przewożonych rzeczy, długości i czasu postoju transportu, a nawet to czy w budynku do którego się przeprowadzamy jest winda (ma to znaczenie w przypadku opcji z załadunkiem i rozładunkiem, wspomaganej przez pracowników firmy transportowej). Istotne jest też to czy przeprowadzka odbywa się w dni robocze czy też w niedzielę lub święta oraz jakie są aktualne ceny paliwa.

Co należy sprawdzić przed wyborem firmy?

Podczas przeprowadzki międzynarodowe Olsztyn, Kielce, Szczecin czy jakiekolwiek inne miasto, warto więc dokładnie sprawdzić ceny i oferty od co najmniej kilku firm świadczących usługi związane z przeprowadzkami. Pamiętaj że wiele firm pobiera również opłaty za powrót pustego samochodu do Polski i kilka innych ukrytych opłat.

Ważne jest jednak, by nie kierować się wyłącznie aspektem ekonomicznym. W przypadku przeprowadzki międzynarodowej od ceny ważniejsze jest bezpieczeństwo nasze oraz naszego mienia. Należy więc spytać firmy dokonującej przeprowadzki. Czy oprócz transportu przedmiotów, wspomoże nas w kwestiach formalno – prawnych związanych z rozpoczęciem życia w obcym kraju? Drugie podstawowe pytanie jakie musimy zadać jest związane z kwestią ubezpieczenia naszych rzeczy podczas potencjalnego wypadku, w czasie transportu. Firma powinna mieć odpowiednie ubezpieczenie, na tego typu przypadki.

Podsumowując przeprowadzka zagraniczna  to kilku etapowy proces, do którego należy się skrupulatnie przygotować.