PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE WROCŁAW

wroclaw-647852_1920

PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE WROCŁAW

Przeprowadzki miedzynarodowe zyskują na popularności w szczególności w rejonach o wyższym bezrobociu. Przeprowadzki międzynarodowe we Wrocławiu są jedną z opcji oferowanych przez firmy przeprowadzkowe i transportowe.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę?

Wrocław znajdują sie na południu Polski i skupia wokół siebie kilka aglomeracji, co daje mu miejsce jako jedno z największych miast w kraju. Od 2004 roku mnóstwo polaków rozpoczeło emigrację do Europy Zachodniej na wielka skalę, wiekszość z nich postanowiła pozostać na stałe, z tego powodu wzrosło zapotrzebowanie na przeprowadzki międzynarodowe.  Jak wiadomo większość z nas szuka firmy przez internet, czytając gazety, ulotki lub  tak zwaną „pocztą pantoflową”. Z doświadczenia wiem, że najlepszym sposobem na znalezienie godnej zaufania firmy to właśnie „poczta pantoflowa”.  W końcu powierzamy cały dobytek naszego życia w ręce innych ludzi. Dlatego warto mieć kogoś z polecenia

Jak sie zabezpieczyć na czas przeprowadzki

Aby mieć pewność, że firma przeprowadzkowa pojawi się i wykona zlecenie oraz dotrzyma wszystkich ustaleń należy spisać umowę przeprowadzkową, która zawiera wszystkie ważne informacje dla nas i dla wynajętej firmy.  Umowa powinna zawierać datę i godzinę załadunku mienia oraz datę rozładunku, dokładne adresy i numery telefonów kontaktowych, ilość mebli i zakres ustalonych prac tj: zniesienie, wniesienie, zapakowanie, zabezpeiczenie, transport, kartony, folie i strecze. Ważnym punktem jest również posiadanie przez firmę ubezpieczenia OCP – Ubezpeiczenie Cywilne Przewoźnika oraz Ubezpieczenie Cywilne od przenoszenia rzeczy. Wiele firm nie posiada takiego ubezpeiczenia i w razie jakiegoś zniszcenia pojawia się problem.

Gdzie najczęściej emigrują Polacy?

Najczęstszym kierunkiem, na który decyduja się osoby korzystające z usług firm przeprowadzkowych to Anglia i Niemcy – w tych krajach jest największa populacja polaków w Niemczech to około 2 mln osób w Angli to niecały 1 mln. Trend na przeprowadzki w tym kierunku utrzymywaŁ sie na bardzo wysokim poziomie przez wiele lat jednak ostatnio te zjawisko zwolniło.

Co zabieramy ze sobą zagranicę? 

Z tym bywa różnie, to zależy czy wyjeżdżamy już na stałe, czy tylko na jakiś okres czasu lub nie wiemy dokładnie na jak długo. Z reguły osoby już zdecydowane na pozostanie na stałe zagranicą decydują się wynająć firmę przeprowadzkową. Zabieraja wtedy wszystko czego dotąd się dorobili, meble, sofy, fotele, agd, tv, kartony z ubraniami, a nawet jedzenie. W takich przypadkach na pewno przyda sie ciężarowe auto z wykwalifikowaną ekipa przeprowadzkową, tak aby to wszystko bezpiecznie dowieźć na miejsce.