PRZEPROWADZKI POLSKA SZWAJCARIA

20171114_104536_HDR

PRZEPROWADZKI POLSKA SZWAJCARIA, SZWAJCARIA POLSKA

Wiele firm zagranicznych ma swoje oddziały w Polsce, przez co pracownicy mogą z łatwością przemieszczać się pomiędzy filiami danej firmy w całej Europie i na Świecie. Ostatnio zwiększył się popyt na przeprowadzki z Polski do Szwajcarii. 

Co potrzebujemy aby przeprowadzić się do Szwajcarii?

Decydując się na przeprowadzkę do Szwajcarii musimy pamiętać, że nie jest ona w Unii Europejskiej mimo, że jest w strefie Schengen. Zatem przeprowadzając się do tego kraju musimy wykonać trochę papierkowej roboty.  Zanim zaczniemy się pakować musimy przygotować dokumenty do odprawy w Polsce i w Szwajcarii.

Dokumenty potrzebne do odprawy w Polsce:

– upoważnienie w oryginale,
– lista rzeczy z waga netto i brutto (przybliżona waga) wraz z adresem w Polsce i Szwajcarii wraz z orientacyjną wyceną każdego przedmiotu w Euro, Frankach, USD,
– kopię dowodu osobistego lub paszport,
Dokumenty potrzebne do odprawy w Szwajcarii:
Oryginalny wypełniony i podpisany formularz celny 18,44. Możemy ci go przesłać na maila. Formularz ten jest potrzebny z oryginalnym podpisem na granicy!
– Kopie paszportu osoby przenoszącej wszystkich członków rodziny
– Kopię szwajcarskiego dokumentu pobytowego i / lub;
– Umowa o pracę
– Zgłoszenie w szwajcarskim ratuszu
– Szwajcarska umowa najmu
– Listy towarów / pakowania towarów (najlepiej przetłumaczona na angielski lub niemiecki)
Należy pamiętać, że w odniesieniu do artykułów gospodarstwa domowego maksymalnie 200 litrów wina / piwa i maksymalnie 12 litrów spirytusu może być przywożonych bez cła / podatków. Jeśli do przesyłki dołączony jest alkohol, potrzebna jest szczegółowa lista alkoholi.
Jeśli w późniejszym czasie będzie sprowadzony do Szwajcarii samochód to również trzeba o tym powiadomić.
Należy również pamiętać, że mienie przesiedleńcze nie podlega cłu ale warunkiem jest aby mienie było w naszym posiadaniu co najmniej przez 6 miesięcy, w przeciwnym razie trzeba będzie oclić towar i ponieść dodatkowe koszta.
Na co zwrócić uwagę?
Jeśli będziemy mieli już skompletowane dokumenty możemy przystąpić do przeprowadzki. Ładując towar na auto pamiętajmy aby każda paczka była oznaczona, zważona i wpisana na listę mienia.  Dla firmy, która będzie przewozić towar waga jest bardzo istotna, a podanie jej wcześniej wręcz niezbędne. Pomoże to dobrać odpowiedni pojazd do przeprowadzki. Muszę wspomnieć, że celnicy ważą każdy pojazd przechodzący odprawę do Szwajcarii.
Nasza firma wyspecjalizowała się w tego typu przeprowadzkach z Polski do Szwajcarii i z Szwajcarii do Polski dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych usług www.frogstrans.pl