Przeprowadzki Rzeszów – jak wybrać dobrego przewoźnika

W dzisiajszych czasach wiele osób stawia na bezpieczeństwo przewożonego towaru dlatego warto powierzyć nasze mienie odpowiedniej firmie przewozowej.

road-472817_640

przwprwadzki rzeszów-przeprowadzka rzeszów-transport rzeszów

Wybierając firmę transportową trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników:

Po pierwsze czy firma posiada ubezpieczenie OCP od transportu mienia – jest to bardzo istotna sprawa, ponieważ powieżając nasze rzeczy firmie transportowej jesteśmy zdani tylko na nich i to oni muszą zadbać o to aby wszystko dojechało na miejsce.

 

Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu

 

Po drugie należy sprawdzić stan pojazdu jakim będzie przewożone nasze mienie tzn. czy pojazd nie ma jakiś widocznych wycieków, jaki jest stan opon, czy przestrzeń ładunkowa jest czysta i nie ma jakiś wystających haków lub wkrętów.

 

Po trzecie, gdy wszystko jest już zweryfikowane to należy zwrócić uwagę  w jaki sposób układane są nasze rzeczy na aucie tzn. czy nie zostały poukladane niestarannie – szczególnie trzeba zwrócić uwagę na przedmioty szklane typu lustra, które musza być dobrze zabezpieczone i ustawione w pozycji pionowej.

 

Sprawdź dwa razy przed odjazdem auta

 

Gdy wszystko jest już załadowane na auto powinniśmy jeszcze raz sprawdzić czy wszystko zabraliśmy, nie rzadko bywa tak, że jeszcze kilka razy wraca się do auta aby wetknąć jakieś drobne przedmioty.

 

Czy lista rzeczy zdaje egzamin?

 

Po przybyciu do celu i rozładowaniu mienia należy sprawdzić razem z kierowcą czy wszystko wypakowaliśmy. Najlepszym sposobem jest sporządzenie listy rzeczy – jednak sprawdza to się tylko przy małej ilości mienia tak zwana przeprowadzka studencka tj. kilka paczek lub walizek, które możemy podpisać lub ponumerować.

W przypadku większych przeprowadzek lista się nie sprawdza, ponieważ zabieranych jest wiele rzeczy z mieszkania, piwnicy, garażu i innych miejsc, więc spisanie wszystkigo byłoby rzeczą prawie niemożliwą i zabrałoby sporo czasu.