PRZEPROWADZKI SZCZECIN WARSZAWA, WARSZAWA SZCZECIN

luggage-638376_1920Moje doświadczenia przy przeprowadzce z Warszawy do Szczecina

Ostatnio otrzymałem zlecenie na przeprowadzkę kilku mebli z Warszawy do Szczecina. Jest to kilkuset kilometrowa trasa około 500 km. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt, że klient nie uprzedził mnie o niezabezpieczonych meblach.  

Niezabezpieczone meble

Będąc na miejscu dowiedzialem sie, że meble są niezabezpieczone, a umówiliśmy się wcześniej, że rozładunek postaramy sie wykonać jeszcze tego samego dnia wieczorem. Na szczęście jako profesjonalna firma przeprowadzkowa www.frogstrans.pl posiadamy wszystkie potrzebne materiały do wykonania przeprowadzki. Niestety po oględzinach przedmiotów stwierdzilem, że nie damy rady wykonać rozładunku tego samego dnia, ponieważ zabezpieczenie mienia i zniesienie zajmnie nam dodatkowe 2 -3 godziny.   Klient na szczęście był wyrozumiały i przeniósł rozładunek na drugi dzień.

Załadunek mienia

Zniesienie mebli również  nie należało do najłatwiejszych. Lokal był usytuowany na 4 piętrze, a wiekszość mebli nie zmieciła się do windy. Szeroki korytarz i niskie schody był dla nas wybawieniem i wszystko poszło jak z płatka. Po załadowaniu i zabezpieczeniu mienia na aucie ruszylismy w droge do Szczecina.

Trasa z Warszawy do Szczecina

Droga z Warszawy do Szczecina jest dobra i przebiaga w połowie przez autostrady A2 i lub A1 – w zależności jaką wybierzemy. Ja przeważnie jadę A2 do Łowicza i ucinam róg autostrady A2 z A1 i wjeżdżam na A1 w Kutnie i dalej do Torunia przez Bydgoszcz, Piłę i prosto do Szczecina. Jest to droga niepłatna oczywiście można wybrać opcję płatną A2 na Poznań ale z doświadczenia wiem, że nic nie nadrobimy, a koszty transportu nam wzrosną.

Rozładunek w Szczecinie

Rozładunek odbył się na parterze i przeważnie jest szybszy niż załadunek. Całość zajęło nam około 1 godziny. Po wszystkim pozostało nam tylko wrócić z powrotem do Warszawy. Niestety musieliśmy jechać przez Poznań, ponieważ to tam mieliśmy następny załadunek.