Transport Łodź – Kraków, Kraków – Łódź

Transport Krajowy – nowe zlecenie

Dzisiaj zdobyłem nowe zlecenie na transport z Łodzi do Krakowa.  Nie był to co prawda transport całopojazdowy ale nie mogę narzekać na stawkę. Oczywiście musiałem się jeszcze doładować żeby wyrobić dniówkę – każdy kto pracuje w tej branży  wie o co chodzi.  

america-219937_1280

Korki na drodze

Odcinek między Łodzią a Krakowem jest jednym z najbardziej zatłoczonych tras w Polsce – DK nr 1 wystarczy, że pojawią się roboty drogowe lub nawet najmniejszy wypadek od razu robią się korki. Dzisiaj było podobnie po przejechaniu przez Łodź bez żadnych problemów dotarlem do drogi nr 1, wszystko było super, aż do momentu kiedy to dowiedziałem się, że przed Częstochową zdarzył sie wypadek i jest korek na kilka kilometrów.  Nie zastanawiając się zjechałem w boczną drogę prowadzącą przez Lelów i Wolbrom. Niestety droga 20 km przed Wolbromiem była zamknięta i musiałem zjechac na Olkusz co dodało mi ekstra trasy.  Masakra, cała podróż trwała 4 godziny w okropnych warunkach pogodowych.

Dostawa towaru

Dostawa miała się odbyć tego samego dnia, jeden dostarczyłem niestety drugi juz nie dałem rady rozładować. Muszę zostać przez noc w Krakowie i jutro o 7 rano będę mógł dostarczyć towar. Takie są uroki transportu – jeżeli nie zdążysz na czas to jesteś zmuszony zostać do rana, gorzej jak musisz dojechać na czas, bo firma czeka na towar, a ty nie dojechałeś z powodu utrudnień na drodze, wtedy kontrahent może nałożyc na przewoźnika karę za niedostarczenie przesyłki.

Parking Kraków

Jeśli komuś zdaży się, że będzie musiał zostać na noc w Krakowie i będzie nocował w aucie to polecam parking na stacji BP lub Shell przy obwodnicy Krakowa – jest tutaj dość sporo miejsca i jest całkiem spokojnie. Nie polecam natomiast nocowanae gdzies na stacji w centrum – tam wszystko może się wydarzyć poza tym, nie ma za dużo wolnej przestrzeni parkingowej.