PRZECHOWALNIA, MAGAZYNOWANIE RZECZY MIELEC

industrial-hall-1630741_1920

Magazynowanie jest jedną z najważniejszych kwestii każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Ze względu na dostępną przestrzeń magazynową oraz prowadzone projekty „productivity” polegające na redukcji kosztów, wielu przedsiębiorców kieruje się w stronę zewnętrznego outsourcingu.

Przechowalnia, magazynowanie rzeczy Mielec

Coraz częściej można się spotkać z podejściem zewnętrznego wynajmu przestrzeni magazynowej, która w krótkiej perspektywie czasu jest dużo lepszym rozwiązaniem od wielomilionowej inwestycji w poszerzanie własnej hali magazynowej. Magazynowanie rzeczy na zasadach outsourcingu stało się na tyle popularne, że w niektórych miejscowościach powstają specjalne strefy ekonomiczne oparte w głównej mierze na halach magazynowych.

 

Kiedy warto przesunąć magazynowanie rzeczy na zewnątrz przedsiębiorstwa?

W zależności od specyfiki biznesu i zakresu prowadzonej działalności, warto zastanowić się nad wynajmem części zewnętrznej przestrzeni magazynowej w celu optymalizacji procesów wewnątrzzakładowych oraz zabezpieczenia firmy przed niepotrzebnymi inwestycjami (głównie w przypadkach, gdy aktualny wzmożony popyt na wolną powierzchnię magazynową nie jest rosnącym trendem, a jedynie jednorazowym przypadkiem). Nie każde przedsiębiorstwo potrzebuje takich rozwiązań. Dlatego, przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto przeanalizować w firmie różne scenariusze i wybrać ten, który w dłuższej perspektywie i przy ustalonych założeniach będzie bardziej efektywnym rozwiązaniem do wdrożenia. W niejednoznacznych przypadkach warto przynajmniej tymczasowo wdrożyć magazynowanie rzeczy w zewnętrznych halach magazynowych na zasadzie outsourcingu.